Kateřina Holubová: Díky podpoře VŠTE jsem o kousek blíž svému snu – vydání debutové knihy

spolupráce s VŠTE, studenti, vesnická holka, Holubová

Kateřina Holubová má ráda dívčí romány. A to natolik, že se rozhodla jeden sama napsat. Přes tradiční nakladatele cesta nevedla, proto se pustila do crowdfundingu. Pomocnou ruku podala i VŠTE, na které studuje prvním ročníkem obor Podniková ekonomika.

Váš knižní debut se jmenuje Vesnická holka. Jak dlouho jste ho připravovala?

V podstatě píšu od 13 let, většinou kratší povídky. Vždycky jsem něco rozepsala, ale nakonec to leželo ladem, než jsem to dokončila. Tak to bylo i s Vesnickou holkou, na které jsem začala pracovat v roce 2017. Po maturitě, kdy jsem měla více času, jsem se ke knize vrátila a konečně ji dotáhla do konce. S jedním on-line nakladatelstvím jsem se domluvila na crowdfundingové kampani, která právě úspěšně doběhla. Cílem bylo během 30 dnů vybrat 43 tisíc korun.

Podporu jste nalezla i na půdě školy…

VŠTE podpořila knihu pěti tisíci korun, což mi udělalo velkou radost. Vím, že se škola zajímá o různé studentské projekty a aktivity, a proto jsem si řekla, že to zkusím. Za nedlouho jsem dostala odpověď, že mě škola podpoří. Samozřejmě mě to těší.

Jaký je plánovaný formát knihy? A kdy se na ni můžeme těšit?

Jde o paperback o 96 stranách. Náklad by měl být 500 kusů. Kniha vyjde začátkem listopadu.

Oslovila jste s rukopisem i tradiční nakladatelství?

Zkoušela jsem to s jinými rukopisy, ale bohužel jsem dodnes nedostala žádnou odpověď. Je to těžké.

Stále populárnější jsou e-knihy. Vyjde Vesnická holka také digitálně?

Ano, s tím počítám. Dokonce i s audioknihou.

Můžete nastínit děj knihy?

Jedná se o dívčí román o lásce, randění, přátelství… Samozřejmě se v tom odráží i některé osobní zkušenosti. Vždycky je v mých příbězích něco ze mě. Hlavní postavou je osmnáctiletá Kája, která touží po opravdové lásce… o lásce jak z románu.

Takže cílovkou jsou především dívky?

Dívky… Nezadané i zadané. (úsměv)

Četl rukopis někdo z vašich blízkých?

Dala jsem ho přečíst rodině a několika kamarádkám. Nikdo jiný ho neviděl…

Jak se vám líbí na VŠTE?

Líbí! Je tady moc fajn prostředí, nepůsobí to tu na mě stresově… Abych se přiznala, když jsem se rozhodovala pro vysokou školu, četla jsem na internetu některé recenze na VŠTE, které ne vždy byly pozitivní. Dneska vím z vlastní zkušenosti, že nebyly úplně fér. Mimochodem jsou tady milí učitelé, kteří vědí, o čem mluví, jsou skutečně vzdělaní. Studovala jsem obchodní akademii, tak je i fajn, že jsem mohla navázat oborem Podniková ekonomika.

Václav Votruba


Kategorie:

Naše příběhy